Team Contact Information

Unit 1 1- Rich Vasquez - painistemperary@yahoo.com
"Columbia Falls, Eureka, Kalispell, Libby, Troy & Whitefish"

Unit 2 2- Ken Hill - khill@arlee.k12.mt.us
"Arlee, Bigfork, Evergreen, Mission/Charlo, Polson & Ronan"

Unit 3 3- Charlie Crabb - ccrabb@sd3.k12.mt.us
"Bonner, Frenchtown, Missoula, Noxon, Plains, Superior & Thompson Falls"

Unit 44- Mike McChesney - maccheznee@yahoo.com
"Corvallis, Darby, Drummond/Philipsburg, Florence, Hamilton, Lolo, Salmon, ID, Stevensville & Victor"

CColumbia Falls


EEureka


KKalispell


LLibby


TTroy


WWhitefish


AArlee


BBig Fork


EEvergreen


MMission/Charlo


PPolson


RRonan


BBonner


FFrenchtown


MMissoula


NNoxon


PPlains


SSuperior


TThompson Falls


CCorvallis


DDarby


DDrummond/Philipsburg


FFlorence


HHamilton


LLolo


SSalmon


SStevensville


VVictor


Tournament Information

Week 1 - Feb 20-21

Friday - Feb 20st

  • Florence Red/Blue
    • Groups: B,N
    • Location: Florence HS Gym
    • Time: 6:15 PM

Saturday - Feb 21st
  • Florence Takedown Trny
    • Groups: N,M & JH
    • Location: Florence HS Gym
    • Time: 9:15 AM
    • Rosters due by Thurday @ 9:00 PM

Week 2 - Feb 27-28

Friday - Feb 27

  • Corvallis Red/Blue
    • Groups: B,N
    • Location: Corvallis HS Gym
    • Time: 6:00 PM
  • Bryan Zempel Memorial Tournament
    • Groups: M, JH
    • Location: St. Ignatius HS Gym
    • Time: 4:00 PM

Saturday - Feb 28th
  • JH Duals
    • Groups: JH
    • Location: Frenchtown or Columbia Falls
    • Time: TBA
  • Bryan Zempel Memorial Tournament
    • Groups: B, N
    • Location: St. Ignatius HS Gym
    • Time: Beginner 9:00-12:30, Novice 12:30-3:00

Week 3 - Mar 6-7

Friday - Mar 6th

  • Darbarian Tournament
    • Groups: M,JH
    • Location: Darby HS Gym
    • Time: TBA

Saturday - Mar 8th
  • Darbarian Tournament
    • Groups: B,N & M
    • Location: Darby HS Gym
    • Time: TBA
  • Dillon Tournament
    • Groups: JH
    • Location: BCHS Gymnasium
    • Time: Coaches Meeting 9:00 AM, Wrestling Starts 10:00 AM
    • Rosters due by March 4th @ noon
    • Information: Click Here

Week 4 - Mar 13-14 - Unit Qualifiers

Tuesday - Mar 10th

  • Hamilton JH Duals
    • Groups:JH
    • Location: Hamilton HS Gym
    • Time: 4PM

Friday - Mar 13th
  • Stevensville Mixer
    • Groups:JH
    • Location: Stevensville HS Gym
    • Time: 4PM

March 14

Week 5 - Mar 20-21 - InterValley Qualifiers

March 21

Week 6 - Mar 27-28 - WMLG State

March 27, 28 - WMLG State Tournament